Segutra su na naš škoj arivali kapetani, od Rike, Kostrene, Šibenika, Zadra,  

OGLAS

plin-rab_banner_970x250
plin-rab_banner_970x250
plin-rab_banner_300x250

OGLAS

Ni bilo mitinga, najkle kofi tajma,

Na ultimi vijadž pratili smo tebe.

 

Borše ti nismo parićali, feštu nismo učinili,

Prognozu smo škivali boj nisi spominjal nikakovu manovru presidente.  

 

I nećemo govorit kako su ti Joki i Ivo lancane držali,

Kako si partil s bonacon i kako smo plakali.

 

Govorit ćemo kako smo prije i šempre skupa vijadžali,

Kako smo Lepantu spomen klesali, kako smo zajedno pivali.

 

Govorit ćemo kako smo se skupa puno smijali,

Kako smo struci i moru dušu dali, kako smo delali i feštali.

 

Govorit ćemo kako smo od tebe puno naučili,

Kako smo za ovo naše more nešto lipo učinili i kako se nikada nismo potopili.

 

Sada navigaš nekin drugin puntamin kapetane,

Sinjaš neke druge lanterne,

Loviš neke druge ribe,

Tučeš neke druge Tremuntane, a mi ćemo ti reć ko ča si ti uvik nama govoril:

DRŽ DESNO!      TRDO SPRIDA!      KURAJU IN GAMBA!

 

(U ime Udruge pomorskih kapetana otoka Raba napisao Marko Sandalić)