Sportska dvorana u Loparu bila je ispunjena ljubiteljima dokumentarnog filma, povijesti i zavičajne baštine koji su prisustvovali pretpremijeri dokumentarnog filma „Živjeti kao Luka“, u produkciji Istarskog kulturnog centra. Publika je imala priliku upoznati životnu priču Luke Belića, Loparanina koji je svojim radom ostavio neizbrisiv trag u političkom, gospodarskom i sportskom životu Pule i Istre.

OGLAS

plin-rab_banner_970x250
plin-rab_banner_970x250
plin-rab_banner_300x250

OGLAS

Film, koji potpisuje redatelj i scenarist Eduard Hemar, vodi gledatelje kroz Belićev životni put – od djetinjstva provedenog u Loparu i školovanja u Rijeci pa sve do više od pola stoljeća djelovanja u Puli. Kroz osobna svjedočanstva i niz zanimljivih povijesnih priča prikazane su brojne epizode koje su obilježile društveni, sportski i gospodarski razvoj Istre, ali i Hrvatske.

Osim što donosi biografsku priču jednog iznimnog čovjeka, film predstavlja i vrijedan dokument vremena, podsjećajući na važnost pojedinaca koji su svojim radom i vizijom ostavili trajan doprinos zajednici. Posebnu emociju izazvao je upravo povratak ove priče u Lopar, mjesto iz kojeg je Luka Belić potekao, čime je večer dobila dodatnu simboliku.

Nakon projekcije uslijedio je razgovor s glavnim protagonistom Lukom Belićem te redateljem i scenaristom Eduardom Hemarom. Posjetitelji su imali priliku iz prve ruke čuti zanimljivosti o nastanku filma, te prisjetiti se važnih trenutaka iz Belićeva života.

Večer je protekla u toplom i emotivnom ozračju, a brojni posjetitelji nisu skrivali zadovoljstvo što su imali priliku pogledati film koji na autentičan način čuva uspomenu na jednog Loparanina te istovremeno svjedoči o važnom razdoblju razvoja Pule i Istre.

Autor: Lucian Borić
Foto: Davor Šanić

 

KOMENTIRAJ ČLANAK

Molimo, unesite Vaš komentar!
Molimo, ovdje unesite Vaše ime