Premda tradicionalan, rapski košarkaški turnir veterana ove je godine uslijedio nakon trogodišnje pauze koju je uvjetovala korona.
OGLAS
OGLAS
Ekipa “Rab I” odnijela pobjedu
Na startu subotnjeg natjecanja koje se odvijalo u Sportskoj dvorani Rab, u konkurenciji veterana našle su se četiri ekipe i to dvije domaće; „Rab I“ koju čine nešto stariji veterani i „Rab II“ koja je sastavljena od mlađih veterana, te dvije gostujuće ekipe veterana i to KK „Mlaka“ iz Rijeke i KK „Poreč“ iz Poreča.
Prije prve utakmice u kojoj su se sastale ekipe veterana Raba I i Mlake sve je sudionike ovog sportskog natjecanja, ali i prijateljskog druženja, pozdravio i turnir proglasio otvorenim, nekadašnji rapski košarkaš, a danas predsjednik Gradskog vijeća Grada Raba, Željko Dumičić.
Turnir su osvojili iskusni košarkaši ekipe Rab I, koji su u prvoj utakmici pobijedili Mlaku rezultatom 62:41, da bi zatim u finalu pobijedili košarkaše Poreča rezultatom 40:33. Porečani su prije toga pobijedili ekipu Rab II s deset koševa razlike (43:33), a u utakmici za treće mjesto Rab II je bio bolji od Mlake rezultatom 56:54.
Dječji košarkaški turnir
Dan kasnije, u nedjelju u poslijepodnevnim satima startao je dječji košarkaški turnir na kojem je sudjelovalo više od dvadesetak djece 2011. i 2012. godišta. Snage su odmjerili članovi KK Rab i FSV iz Rijeke. Pobjedu je odnijela gostujuća ekipa rezultatom 42:77.
Iako rezultat nije bio u prvom planu Zlatko Blagdan – Brco, tajnik i trener KK Rab, posebno je istaknuo kako su igrali protiv vrlo jake ekipe.
Nakon sportskog dijela uslijedilo je prijateljsko druženje natjecatelja i članova oba kluba, a organizator se pobrinuo da nitko ne ostane gladan i žedan te je pripremio zakusku za sve prisutne.
Gostujući su se košarkaši zahvalili na pozivu i odličnom gostoprimstvu rekavši kako su uživali i bili jako zadovoljni svime, te kako će djeca ponijeti odlične uspomene s Raba.

























