Na uspješno okončanim pregovorima, koji su omogućili današnje potpisivanje novog kolektivnog ugovora, sudionicima pregovaranja, odnosno socijalnim partnerima, zahvalila se Marina Cvitić. Obraćajući se prisutnima nakon obavljenog potpisivanja ona je istaknula da u novom, u odnosu na stari ugovor, ima određenih novina, a one se u prvom redu odnose na činjenicu da je prije nepune dvije godine došlo do spajanja određenih komunalnih poslova te u svezi s tim i do seljenja određenog broja zaposlenika iz „Vrela“ u „Dundovo“. Vodilo se računa da se nekim odredbama u novom kolektivnom ugovoru ne naruše i ne smanje određena prava radnika. Novina je i u činjenici, naglasila je Marina Cvitić, što je ovim Ugovorom određeno da su jubilarne nagrade i solidarne pomoći neoporezivi iznosi. Radi ujednačavanja prava svih radnika „Dundova“ i onih pristiglih iz „Vrela“ u jednom je segmentu za dio zaposlenih došlo do određenih smanjenja naknada u plaćanju troškova putovanja od kuće do radnog mjesta i obrnuto. Svim zaposlenima ta je naknada sada svedena na iznos od 1,10 kuna po kilometru.

FOTOGALERIJA: Dundovo – kolektivni ugovor

OGLAS

plin-rab_banner_970x250
plin-rab_banner_970x250
plin-rab_banner_300x250

OGLAS

Osim voditeljice Ureda Sindikata Istre, Kvarnera i Dalmacije Marine Cvitić, prisutnima su se obratili pozdravivši čin potpisivanja, direktor „Dundova“ Mladen Kuparić, te gradonačelnik Raba Nikola Grgurić i predsjednik Sindikata Istre, Kvarnera i Dalmacije Bruno Bulić.

„Današnje potpisivanje ovog kolektivnog ugovora me veseli i zbog toga što je to znak da je „Dundovo“ krenulo pravima putom i da će biti u stanju raditi i dati još više Rabu i dijelu otoka kao gradska tvrtka“, rekao je, gradonačelnik Nikola Grgurić i dodao: „Moram spomenuti da sam u „Dundovu“, prije nekih godinu dana, kada sam postao gradonačelnikom Raba, zatekao katastrofalno stanje, pa me i zbog toga još više veseli situacija u kojoj se tvrtka danas nalazi.“

Nešto slično o „Dundovu“ je rekao i predsjednik Sindikata Istre, Kvarnera i Dalmacije, koji je svojevremeno zbog zaista teške situacije u kojoj se „Dundovo“ tada nalazilo na Rab dolazi više puta.

„Ono što danas znam o „Dundovu“ u odnosu na nekadašnju situaciju je razlika koju možemo usporediti s danom i noći. Ipak, poručujem Rabljanima da njihov grad i dobar dio otoka tako lijepo izgleda i zbog vrijednog i odgovornog rada zaposlenika „Dundova“ koji za taj rad nisu i adekvatno nagrađeni. Vjerujem“, zaključio je Bulić, ističući za sadašnje dobro stanje „Dundova“ zasluge aktualnog gradonačelnika Raba, „da ćete u narednom vremenu voditi računa i o tom problemu zaposlenika „Dundova“.“