Povodom Dana antifašističke borbe, koji se kao državni praznik u Republici Hrvatskoj obilježava danas, 22. lipnja, delegacija Grada Raba je uoči vikenda, u petak, tradicionalno odala počast žrtvama fašizma i prisjetila se hrabrih pojedinaca koji su dali svoje živote za slobodu.

Foto: Grad Rab

Službeno obilježavanje započelo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na središnjem križu Gradskog groblja Rab. Nakon toga, delegacija je komemorativni program nastavila u Spomen-parku Boškopini.

OGLAS

plin-rab_banner_970x250
plin-rab_banner_970x250
plin-rab_banner_300x250

OGLAS

Foto: Grad Rab

U trenucima tišine i pijeteta, minutom šutnje odano je dužno poštovanje svim Rabljankama i Rabljanima koji su hrabro položili svoje živote u antifašističkoj borbi, osiguravši tako slobodu otoka i mir generacijama koje su uslijedile.

Foto: Grad Rab

Iako se sam praznik slavi danas – u znak sjećanja na 22. lipnja 1941. godine kada je osnovan Prvi sisački partizanski odred, prva antifašistička postrojba u ovom dijelu Europe – Grad Rab je službeni dio komemoracije i sjećanja na lokalne heroje održao u petak. Time su otočani na dostojanstven način uvedeni u ovaj važan dan sjećanja na hrvatsku antifašističku povijest.

KOMENTIRAJ ČLANAK

Molimo, unesite Vaš komentar!
Molimo, ovdje unesite Vaše ime